Przystanek kolejowy Przemków Miasto jest położony we wschodniej części miasta. Leży przy nieczynnej linii kolejowej Niegosławice – Rokitki na 26 kilometrze od stacji Rokitki.
Składa się z budynku dworca kolejowego oraz toru głównego (bez bocznic). Dworzec zbudowano w tym miejscu w 1920 roku, powodem była zbyt duża odległość od centrum pierwszego w Przemkowie dworca – Przemków Odlewnia.
Wyświetl większą mapę
Zdjęcie satelitarne Google przystanku
Styl architektoniczny budynku to klasycyzm z elementami architektury rodzimej. Dawne nazwy: Primenkau Stadt, Przemków, Przemków Miasto. Obecnie obiekt nie jest już użytkowany do celów kolei ze względu na zamknięcie linii. Tor zarasta trawą. Poczekalnia dworcowa służy jako suszarnia.
Co się dzieje mamy XXI wiek i sto timy w miejscu .Chodzi mi tu o linie kolejowa z PRZEMKOWA Do Legnicy . jezdzilllem tym pociągiem do szkoly teraz nie ma jak dojechac nawet z legnicy błagam zróbcie coś
Przemków, miasto gminne zostało wykluczone pod względem komunikacyjnym już pod koniec XX w. Nic nie dzieje się w tym temacie.
W Chocianowie dzięki wilekim staraniom burmistrza Kulczyckiego od listopada ub. r. rozpoczęły się prace torowe polegające na odtworzeniu odcinka linii kolejowej niezelektryfikowanej, jednotorowej nr 303 Chocianów – Rokitki (nieco ponad 10-cio kilometrowy odcinek) i dalej przez Białą do Chojnowa, czyli linia kolejowa nr 316 (7,761 km). Na całej długości od Chocianowa do Chojnowa będzie szlak kolejowy jednotorowy niezelektryfikowany z prędkością poruszania się pociągów (szynobusa) maks. 80 km.
Pozostaje własny środek transportu – samochód, ewentualnie podróż busem komunikacji prywatnej do Polkowic, stamtąd bezpłatną komunikacją miejską do Grębocic (stacja kolejowa) lub Lubina na pociąg relacji Głogów – Legnica.
Są dobre wiadomości dla tej linii:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/do-odbudowy-wielu-linii-na-dolnym-slasku-potrzebna-jest-wspolpraca-z-plk-118242.html